Center

Forening

 Kontakt person

 Telefon

 Mail

Abild IF Badminton

Lea Lausten Høeg

51606542

llh54@hotmail.com

Abild IF Fodbold

Lea Lausten Høeg

51606542

llh54@hotmail.com

Abild IF Håndbold

Lea Lausten Høeg

51606542

llh54@hotmail.com

Abild IF Svømning

Lea Lausten Høeg

51606542

llh54@hotmail.com

Aktiv Fritid

Susanne Agrell Schmidt

26600665

hansenpou@gmail.com

Aktiv Fritid svømning

Susanne Agrell Schmidt

26600665

hansenpou@gmail.com

Aktive Kvinder

Lis Gadeberg

50992283

lisgadeberg@gmail.com

Bridgeklubben “Ved Grænsen”

Bente Schneider

74738712

beca@mail.tele.dk

Gigtforeningens oplysningskreds

Lone Elsebeth Christiansen

24256133

lone.e.c@hotmail.com

Handicapidrætsforeningen Rend og Hop

Viola Holst

28460091

rendoghop.toender@gmail.com

Jejsing UIF Fodbold

Werner Bucka

51291946

w.h.bucka@mail.dk

Jejsing UIF Håndbold

Werner Bucka

51291946

w.h.bucka@mail.dk

Jejsing UIF Svømning

Werner Bucka

51291946

w.h.bucka@mail.dk

Klinik for fysioterapi

74724954

Møgeltønder UIF Fodbold

Bent Clausen

21440666

bent.clausen@wkragh.dk

Møgeltønder UIF Håndbold

Bent Clausen

21440666

bent.clausen@wkragh.dk

Møgeltønder UIF Svømning

Bent Clausen

21440666

bent.clausen@wkragh.dk

SG West Badminton

Frank Hüttmann

26751095

frank@hyttmann.dk

SG West Håndbold

Frank Hüttmann

26751095

frank@hyttmann.dk

SG West Svømning

Frank Hüttmann

26751095

frank@hyttmann.dk

Skytteforeningen SYDVEST

Lars Bech-Petersen

21632854

larsbechp@gmail.com

Tirsdagsbridge

Ulla Ejdrup Thomassen

74721630

upt@os.dk

TM Tønder

Uwe Nielsen

21644758

un@arkkon.dk

Tønder Badminton klub

Michael V. Nielsen

29278330

nielsentoender@gmail.com

Tønder BMX

30560154

mdamm@live.dk

Tønder Budo Kai

30529369

cpa@svenet.dk

Tønder Gymnastikforening

Tina Merrild Köpp Lauridsen

22582321

tina.merrild.koepp@gmail.com

Tønder Handicap Idræt

Bent Nielsen

28193398

beniels@vip.cybercity.dk

Tønder Roklub

Anders Gass

51515304

gass@post.tele.dk

Tønder Seminariums Vollyballklub

Andreas Jung

23647950

andreasj1967@gmail.com

Tønder SF Fodbold

Peter Sørensen

40208804

ps@tsf-fodbold.dk

Tønder SF Håndbold

Lars Semmelin Sønnichsen

50597120

lars@ugeavisen.dk

Tønder Skiklub

Ella Madsen

29471657

ella.madsen@bbsyd.dk

Tønder Svømmeklub

Britta Kiholm

21290109

tondersvommeklub@gmail.com

Tønder Tennisklub

Gunnar Lind Haase Svendsen

22823707

glhs@sam.sdu.dk

Ældre sagen

Knud Dalgaard

86675775

kdtex@bbsyd.dk